Tradicionalno dejavnost društva predstavlja gledališka dejavnost.

V okviru društva delujeta dve skupini, odrasla gledališka skupina, ki jo že od leta 2006 vodi Tone Partljič, ter mladinska gledališka skupina, ki se je s svojo prvo premiero na pekrskem odru predstavila leta 2011.

Gledališka skupina odraslih

Mladinska gledališka skupina s svojimi gledališkimi predstavami naslavlja najširši krog gledalcev, tako mladino in njihove starše, kot starejše ljubitelje gledališča. Med svojimi člani združuje otroke mariborskih osnovnih šol, srednješolce in študente. Skupino ob strokovnem mentorstvu režiserke Toneta Partljiča in Nike Bezeljak, vodita Polona in Sergej Lah.

Mladinska gledališka skupina po nastopu s predstavo Kapitan John Piplfox za varovance Doma Antona Skale (2015)

Z obnovo dvorane Doma kulture Pekre in vključitvijo strokovnega mentorstva T. Partljiča, postaja KD Pekre – Limbuš s svojim delovanjem neke vrste alternativa gledališkim institucijam kot sta SNG Maribor in Narodni dom Maribor.